Pakket week 39 2025

Calendar icon 25.09.2025

Kobe over venkels en de herfst!

Beste abonnees en klanten,

In 1958 vroeg Hannah Arendt zich in het boek The Human Condition af uit wat menselijke activiteit nog zou bestaan als alles geautomatiseerd is. In een maatschappij waar werk en arbeid centraal staan, wat resteert de mens nog als dit alles geautomatiseerd is? Een samenleving van consultants en immobiliënkantoren? Het is deugddoend om af en toe als seizoensarbeider te mogen werken op de Zonnekouter waar arbeid en de vrucht van het werk nog zinnig zijn: je schup afkuisen en de stal uitmesten betekenen nog iets.

De herfst is nedergedaald en dat gaat gepaard met herfstige activiteiten: de pompoenen afborstelen met een fruitnetje, de laatste tomaten oogsten en winterpostelein planten. De leukste activiteit wat mij betreft is het oogsten van venkel, niet per se gelinkt aan de herfst. De afgelopen weken is er een klein bosje van een meter hoog aan prachtige venkels gegroeid. Ik was erg blij toen Arne deze ochtend op een vochtig stukje papier “58 st venkel los met loof” schreef. Ik koos een middelgroot mes uit dat ik scherpte aan een van de slijpstenen, zette wat bakken op de oogstkar en vertrok naar het begin van het veld alwaar de prachtexemplaren te vinden waren. Moest er evenveel belang worden gehecht aan venkelbedden als aan wijngaarden zou men hier kunnen spreken over een grand cru, een waarlijke grootse oogst. Nog niet volledig volgroeid was het een taak om de mooiste stukken met een goed kaliber te zoeken; soms zie je ze op het eerste gezicht, bij andere moet je even voelen of de knol dik genoeg is. Het gebladerte van de venkels doet wat denken aan dille is een aangename streling voor handen en gezicht tijdens het oogsten. De zoektocht is afgerond en ik breng de oogst naar de wascarrousel. Na een spoelbeurt kan iedereen kijken naar de mooie oogst, de vrucht van hun werk. Wouter en Lien beamen dat het prachtige venkels zijn. Venkel van Zonnekouterland 2025 - geen slecht jaar.

Vele groetjes, Kobe 

Samenstelling pakket

Samenstelling pakket

Klein: snijsla, spinazie, Chinese kool, pompoen en puntpaprika van eigen Zonnekouterland (Vroente); rode biet van De Kollebloem (Vroente); courgette van Ourobouros (Vroente).

Groot: rucola, Chinese kool, trostomaat, puntpaprika, spinazie, oxhella wortel en venkel van eigen Zonnekouterland (Vroente); basilicum en palmkool van Ourobouros (Vroente); rode biet en koolrabi van De Kollebloem (Vroente).    

Gemengd: rode kool, trostomaat en radijs van eigen Zonnekouterland (Vroente); warmoes van Ourobouros (Vroente); santana appel van De Fruittuin; druif Italia (It) en banaan (Pe, Fair Trade).

Fruit: santana appel van De Fruittuin; conference peer van Van Eyckeren; druif Italia (It); nashi peer (Be); meloen Charentais (Fr).

Brood: gist: rogge ; fantasie: combicorn ; desem: spelt van Bakkerij Himschoot 

nieuws
Pakket week 41 2025
Lees meer
nieuws
Pakket week 40 2025
Lees meer
nieuws
Pakket week 38 2025
Lees meer
nieuws
Pakket week 37 2025
Lees meer